Teknik Tercüme

Teknik Tercüme

Yurtdışına ihraç edilen ve yurtdışından ithal edilen tüm makine ve ekipmanların kullanma kılavuzları, plan ve projeler, kataloglar, broşürler, garanti belgeleri, teknik prosedürler, teknik bültenler, mühendislik işlemleri, test ve deneme raporları, bilişim, tekstil, otomotiv, tarım, gıda mühendisliği, denizcilik, elektrik- elektronik, telekomünikasyon, fizik, kimya, inşaat, mimarlık ve daha burada sayamadığımız birçok teknik metnin çevirisi birçok tercüme şirketi tarafından yapılmaktadır. Fakat bu çevirilerin birçoğunu okuduğunuzda çoğu zaman bir şey anlamazsınız. Çünkü çevirisi yapılan metinler genellikle, çevirisi yapılacak dili konuşabilen ama teknik bilgisi olmayan kişilere yaptırılmaktadır. Bu da çoğu zaman çevirilen metnin anlaşılmaz kelime yığınları ile dolmasına neden olmaktadır.

Avrupa Tercüme, yukarıda sayılan ve çevirisi yapılacak olan teknik metinlerin, çevirisi yapılacak dili bilen, konusunda uzman, teknik bilgisi çok yüksek ve yetkin uzmanlar tarafından çevrilmesini garanti eder. Çünkü teknik çevirilerde yapılacak olan hatanın bazen geri dönüşü mümkün olmayan, ölümcül hatalara sebep olabileceğini bilir. Avrupa tercüme olarak, teknik çevirilerimiz kesinlikle teknik bilgisi yüksek uzmanlarca yapılır. Örneğin çevirisi yapılacak metin inşaat ile ilgili bir konu ise bu çeviriyi mutlaka inşaat mühendisi veya mimar yapar. Bu da teknik çevirinin esas metindeki bilgilerin doğru ve esas metne en yakın bir şekilde karşıdaki dile çevrilmesini sağlar.

Avrupa tercüme çevirisi yapılan metni, orijinali ile birebir aynı olarak ve şekil bütünlüğünü bozmadan ve esas metnin formatına uygun olarak teslim eder. Teknik çevirilerinizi siz istemediğiniz sürece kimse ile paylaşmaz. Teknik çevirileri büyük bir titizlikle hazırlarken sizlerden gelecek her türlü talebe de anında ve hızlı bir şekilde cevap verir.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Çeviri Belgeleri

Copyright 2014. Avrupa Tercüme ve Çeviri Hizmetleri

Design ve Kodlama Atak Teknoloji